Akční nabídka

Vaše vzkazy

Jméno:
Email:

21.3. 2015 Markéta Korbelová

Včera jsme dostali chuť po delší době navštívit Žíznivého mnicha, bohužel jsme byli zklamaní nabídkou bílých vín. Byla docela dost kyselá, přitom bez zvláštní chuti a australské Chardonnay bylo přesířené, nedalo se dopít. Doufáme, že jsme jen natrefili na špatnou várku ;)

14.2. 2015 Milan Mačinec

Velmi příjemné posezení, kvalitní vína,fajn lidi. Rád se sem vracím. Mohu jen doporučit.

27.1. 2015 Pavel Kučera

Hezké posezení, kvalitní vína a hlavně vstřícný a příjemný přístup personálu.

4.7. 2014 Pavla Řeřuchová

Nejlepší vinotéka v Brně. Mimořádně kalitní, vynikající víno, cenově přístupné, příjemné posezení.Pakliže někam jdu s přáteli, volím vinotéku U žíznivého mnicha. Pavla Rer., Brno

10.8. 2011 Jan Sekanina

Velice nás těší spokojenost s Vinnou školou, teď máme prázdniny a od září pokračujeme. Navíc chystáme nové lekce. Pokud máte zájem o konkrétní téma, nebo by jste chtěli lekci ve Vámi vybraném termínu, napište nám na email skolaumnicha... domluvíme se.

2.8. 2011 Dalibor Blažek

Dobrý den, vinná škola - perfektní. I "pokec" a následné popíjení po jejím konci. Rád bych na ni poslal i některé své zaměstnance a rodinu, ale dívám se, že již není vypsán další termín.. Další díly už nebudou? Byla by to škoda. Děkuji

18.4. 2011 Veronika Svobodová

Dobrý den, těší nás váš zájem o vinnou školu a na váš dotaz odpovídám: Nebojte, koštuje se 8 dobrých vzorků a až na konci dostanete ochutnat pár vinných vad :) Zde ještě pár informací k vinné škole: Všechny lekce jsou vhodné i pro úplné "vinné začátečníky" a vzájemně na sebe nenavazují, takže můžete jít na kteroukoliv lekci. V Základních znalostech se dozvíte jak se víno vyrábí, jak se v ČR rozděluje a základ ochutnávání vína. Lekce hodnocení a vady vína je zajímavá například díky tzv. trojkovému testu, kde se sami pokusíte rozeznat kyselé a méně kyselé apod. V lekci Nákup vína vám náš sommeliér poradí, jaké víno je vhodné pro jakou příležitost a jak jej správně uchovávat. Na lekci Víno v restauraci uvidíte například tzv. dekantaci láhve a její správné servírování. Snažíme se, aby všechny lekce upoutaly a hosté si z nich odnesli jenom samé příjemné zážitky!

5.3. 2011 Lucka

Dobrý den, s přítelem chceme navštívit vinnou školu, ale nemůžeme se rozhodnout pro téma. Chtěla bych se proto zeptat, jak je to s tématem Hodnocení vína, vady vína. Koštují se vína, která mají nějakou vadu nebo jsou to dobrá vína bez vady? Děkuji za odpověď.

25.2. 2011 Jura

U mnicha je vzdycky dobre... Radi zajdeme a stravime prijemny vecer. odkazy vinne skoly se zobrazuji spatne ve Firefoxu, v Exploreru funguji normalne, v Opere nevim.

21.2. 2011 Elza

Dobrý večer, vaše odkazy na témata na stránce Vinné školy jaksi nefungují, text se zobrazuje přes text původní a není k přečtení :-( Budete zveřejňovat podrobnosti k jednotlivým tématům například na Facebooku? Děkuji.

2.2. 2011 Igor Vašek

Díky za vynikající víno, velmi pohodovou atmosféru a bezkonkurenční ceny. Velmi rád se budu vracet a určitě doporučím známým.

19.1. 2011 Veronika Svobodová

Pane Michale, přijďte k nám v sobotu na vinnou školu. Myslím, že je to skvělá příležitost jak strávit příjemný sobotní večer a ještě se něco dozvědět o víně. Po programu je možné posedět a zahájit třeba vlastní soukromé přechutnávání a hodnocení vín :) Budeme se těšit!

11.1. 2011 Michal N.

Jsem více než spokojený s Vaším vínem, obsluhou, prostředím i ceny jsou dobré. Jenom škoda, že o víkendu je zavřeno. Děkuji Michal N.

9.9. 2010 Pavla Kadlecová

Achjo.. tyhle názory když čtu tak se musím smát! Vyzkoušela jsem v Brně asi 5 sklípku, docela známých, ale žádný se nevyrovná tomuto! Vždyť víno je výborné, ceny taktéž, jídlo k vínu idealní, vodu Vám natoči zdarma, no ja tedy opravdu nevím kdo si může stěžovat.. A to že si musíte jít pro víno k pultu, tak to mi přijde jako to poslední ! Máte tám velkou tabuli ze které si aspoň můžete vybrat. Navíc když není mnoho lidi, přijde obsluha i ke stolu. Jsem naprosto spokojená, vřele tento sklípeček doporučuji, každému koho potkám !

5.9. 2010 Lucie N.

Výborná vína, prostředí, ceny skvělé...Nenapadlo někoho otvírat i o víkendu?S pozdravem Lucie

31.8. 2010 Anežka

Pěkné víno, příjemná hudba i obsluha. Byly jsme moc spokojené a přijdeme zase! ;-)

11.4. 2010 Tomáš Suchánek

Dovolil bych si upozornit na politickou nekorektnost pana Kašpárka, který šmahem odsoudil všechny rodiny Suchánků. Pane Kašpárku, znám několik rodin toho jména, které jste si tak neomaleně vzal do úst. Jsem si jist, že kdybyste přišel na návštěvu k nám, dostal byste nalito hned poté, co bychom se všichni dosyta vynasmáli. Jinak gratuluji k mimořádné trpělivosti. Sedět nasucho 3/4 hodiny ve vinném sklepě, kde všichni kolem popíjejí, to je askeze hodná tibetského mnicha.

12.2. 2010 Tereza

Dobrý den. Pane Kašpárku, nevím sice, zda je toto módou čistě brněnskou, ale určitě to není módou pouze tohoto sklípku. Podobná zařízení navštěvuji často a v mnoha z nich si zákazník dochází k pultu sám. Je to dokonce mnohem příjemnější, navazuje to více domáckou atmosféru, člověk není u stolu "rušen" a jak už zmínil pan Beránek, může dle libosti vína ochutnat. Je to zkrátka věcí zvyku. S pozdravem, Tereza.

3.2. 2010 Tomáš Beránek

Dobrý den pane Kašpárku. Protože jste nám nezanechal svoji e-mailovou adresu, pokusím se Vám odpovědět touto cestou: Náš sklep opravdu funguje bez obsluhy u stolů a každý zákazník si chodí pro víno k pultu. Je to proto, že si jedině u pultu může vína ochutnat a vybrat a také proto, že by 1 člověk jako obsluha u stolů při větším počtu zákazníků nestíhal. Vínu zdar. Tomáš Beránek.

13.1. 2010 Vít Kašpárek

Dnes jsem Vás navštívil, ani po 45 minutách ustavičného čekání na obsluhu si mě obsluha nevšímala. Připadal jsem si jako u Suchánků. Nevím, zda je to nějaká brněnská móda neobsluhovat zákazníky, aby si zákazníci chodili objednávat k obsluze. Rád bych okusil Váš výběr z moravských vín, ale s takovou obsluhou každého odradíte. Jsem vysoce nespokojen.

11.11. 2009 neznámé

Nejlepší vína v Brně!

22.4. 2009 David Staněk

Dobrý večer k Mnichovi, nejsem pravidelný návštěvník, spíše nepravidelný nakupující, ale i tak chci vyjádřit spokojenost s tím, že máte v nabídce růžové víno, jemuž jsem přišel na chuť při delším pobytu ve Francii. Jen houšť:-) Chválím i milou obsluhu. Ať se daří! DS